Browary Warszawskie

Browary Warszawskie to odpowiedź na wyzwanie stworzenia nowoczesnej i funkcjonalnej zabudowy pośród zabytkowych warszawskich budynków dawnych browarów Haberbusch i Schiele.

Zespół budynków mieszkalnych, biurowych i usługowych będzie się znajdował w Warszawie na Woli w otoczeniu ulic Grzybowskiej, Wroniej, Chłodnej i Krochmalnej, na obszarze gdzie 170 lat temu powstały zakłady piwowarskie Haberbusch i Schiele. Browary stały się punktem wyjścia do zaprojektowania całego kompleksu, który został z uwagą wpisany w charakter i tożsamości dzielnicy. Centralnym punktem kompleksu będą rewitalizowane tereny i zabudowania browarne: Ogród Leżakowni, Piwnice Czasu oraz zabytkowy budynek i Rynek Warzelni. Pomiędzy zabudowaniami mieszkalnymi znajdą się otwarte, miejskie przestrzenie – plac przy historycznym budynku Warzelni, Brama Browarów od strony ulicy Grzybowskiej i plac śniadaniowy pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Wokół nich powstaną restauracje, kawiarnie, sklepy i punkty usługowe. Szczególnym elementem całego założenia będzie odrestaurowany fragment XIX-wiecznych piwnic, nad którymi powstanie ogród. Pierzeję Krochmalnej utworzą budynki mieszkalne o proporcjach i tektonice elewacji nawiązujących do historycznej zabudowy.

Rok2016
KlientEcho Investment
Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie Browary Warszawskie