Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii

Projekt zakładał przygotowanie koncepcji stadionu głównego oraz towarzyszących mu budynków: hali sportowej wielofunkcyjnej i Centrum Wsparcia Sportu wraz zagospodarowaniem całości terenu. 

W projekcie zabytkowy budynek trybuny został zrównoważony przez zieleń i dyskretne zróżnicowanie brył towarzyszących budynków, które nie dominują zabytkowego budynku trybuny zachodniej, a z nim współgrają. Architektura wszystkich obiektów posiada analogiczną tektonikę fasad, o podobnych rytmach i rozwiązaniach materiałowych, przez co tworzą spójną, harmonijną kompozycję. Złożona jest z pionowych elementów konstrukcji, tworzących otwarte na park ażurowe struktury, wzbogacona jest stalowymi elementami siatek i blend umożliwiających penetrację i kontrolę ilości światła słonecznego wpadającego do wnętrza. Forma stadionu o otwartych narożnikach sprawia, że monumentalna skala obiektu wpisuje się w miasto, dopasowując się do ludzkiej skali. Wnętrze stadionu otwiera się na toczące się na zewnątrz życie i otaczający krajobraz. Plac między budynkami został podzielony na dwie strefy, reprezentacyjną w centrum oraz buforową z wjazdami na parking. Dzięki zachowaniu możliwości zmiennej aranżacji przestrzeń będzie się nadawać do aranżacji przez cały rok, dopasowując się do scenariuszy wydarzeń w obiekcie. 

Rok2019
Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii Konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania Ośrodka Polonii