Towarowa 22

Głównym celem projektu jest stworzenie śródmiejskiego miasta-ogrodu miejskiego, w którym gęsta zabudowa harmonijnie współgra z otaczającą zielenią, uwzględniając analizy klimatu, atmosfery, oraz historii miejsca. Obszary zielone stworzą sieć nieformalnych pasaży, ogrodów, placów, zagęszczając miejską tkankę, wydłużając strefy spacerowe i tworząc skróty. Do systemu terenów zielonych włączamy wewnętrzne dziedzińce, tarasy dachowe, elewacje budynków. Kluczowym punktem jest upcyckling hali dawnej drukarni na wielopoziomowy park, tworzący wraz z wyremontowanym Domem Słowa serce projektu.

Obszar Domu Słowa Polskiego podzieliliśmy na osiem równych kwartałów. Dwa centralne kwartały tworzyć będą ogólnodostępny park, pozostałe sześć to niezależne etapy inwestycji, samowystarczalne, zróżnicowane architektonicznie i funkcjonalnie budynki. Wysokość zabudowy wzrasta płynnie od strony ul. Miedzianej do 150m kulminacji w narożniku od strony Ronda Daszyńskiego. Na krawędziach terenu zabudowa dostosowana jest do skali budynków sąsiednich. Wysokie budynki zostaną zlokalizowane wokół centralnego ogrodu

Inspiracją architektoniczną dla projektu są zarówno architektura, jak i historia Domu Słowa Polskiego. Wizualna estetyka projektu ściśle wiąże się z recyklingiem; planujemy wykorzystanie materiałów z rozbiórek zarówno w charakterze wykończenia, jak i kruszywa do różnych typów gruzobetonu. 

LokalizacjaWarszawa
Rok2023
KlientEcho Investment
Towarowa 22 Towarowa 22
Towarowa 22
Towarowa 22
Towarowa 22
Towarowa 22
Zobacz pozostałe projekty dot. użyteczności publicznej